Size bir telefon kadar yakınız
0216 565 0 555

ÖZEL EĞİTİM

ÖZEL EĞİTİM

Özel gereksinimi olan çocukların erken teşhis ve tanısı günümüzde önemini kanıtlamış bir gerekliliktir. Çocuğun gereksinimi ne denli erken belirlenirse, gereksinimine uygun türde bir eğitim programına o kadar erken yaşta yerleştirilebilir. Merkezimizde, öze gereksinimleri olan çocukların, farklılıklarını keşfediyor ve yeteneklerini ortaya çıkartmayı, onlara gerçek fırsatlar yaratarak, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanmasını ve kısa sürede birer başarılı birey olarak topluma kazandırılmasını hedeflemekteyiz.

Çocukların, çağdaş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmeleri için bilgi ve destek gereksinimlerinin karşılanması, ailelerin bilinçlendirilmesi, kişisel gelişim veya toplumsal kazanım unsurlarını oluşturan aktivitelere yönelik çalışmalarda diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşlar ile ortak hareket edebilme gibi daha birçok alanda faaliyetlerimiz sürmektedir.

Özel eğitim programı Merkezimizde uzmanlarımız tarafından özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklar için bireysel olarak yapılandırılır. Öncelikle çocuğun gelişimsel sürecindeki ihtiyaçları belirlenir ve bireyselleştirilmiş eğitim programı çerçevesinde uygulanır. Okul öncesi ve ilkokul dönemi eğitim programları, akran iletişimi, evde ve okulda kaynaştırma programları ile mevcut özel eğitim programlarımız desteklenmektedir. Danışanın ihtiyacına göre program yoğunlaştırılabilir ya da ev destek programı ile entegre olarak uygulanabilir. Aynı zamanda danışmanlık süreci, farklı gereksinimi olan çocuklarımızın ebeveynlerine yönelik geliştirilen psiko-sosyal eğitimler ile desteklenmektedir.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp'dan Bize Yazın