Size bir telefon kadar yakınız
0216 565 0 555

Kln. Psikolog Selin ÇALIŞKAN ÇETİNGÖZ

Kln. Psikolog Selin ÇALIŞKAN ÇETİNGÖZ

1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2016 yılında Yeditepe Üniversite’nden Psikoloji lisans eğitimini almıştır. 2020 yılında Acıbadem Üniversite Klinik Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve “Anne ve babaların çocuk yetiştirme tutumları, disiplin teknikleri ve sosyalleşme hedefleri” adlı tezini bitirerek uzmanlığını almıştır.
Lisans eğitimi boyunca, anaokulu ve psikiyatri merkezlerinde gönüllü olarak yer almıştır. Eğitim sırasında, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamış, poliklinik ve yatılı serviste hasta görüşmelerine, grup terapilerine, terapi seanslarına katılmıştır. Küçükyalı’da bulunan özel bir danışmanlık merkezinde gönüllü staj yaparak vaka toplantılarında, theraplay uygulamalarında, test eğitimlerinde ve çocuk gözlemlerinde bulunmuştur.

Yüksek lisans eğitimi sürecinde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamış poliklinik ve yatılı serviste hasta görüşmelerine, grup terapilerine, hasta vizitlerine ve terapi seanslarına katılmıştır. Aynı sırada Acıbadem Üniversitesi’ndeki stajı tamamlayarak, süpervizyon kapsamında çocuk danışan ve ailelerle seanslar yürütmüştür. Eğitim sırasında katıldığı IX. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu’nda “Babalık Rollerine Dair Algılar” adlı sözlü bildirim yapmıştır. Ayrıca 3. Sosyal Psikoloji Kongresi’ne de katılarak “Ebeveynler çocuklarının nasıl bir yetişkin olmasını istiyor?:Niteliksel Bir Çalışma” adlı veri sunumunu yapmıştır.

2016 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı Psikodrama eğitiminde, lider psikodramatist olarak grup ve bireysel terapileri uygulayarak ve bireysel-çocuk psikodraması alt dallarını da alarak 2020 yılında Psikodrama Yardımcı Terapist unvanı kazanmıştır. Psikodrama eğitiminin üst aşamasına devam ederek, tez aşamasında yer almaktadır.

Çocuk, ergen, çift ve ailelere yönelik psikoterapi hizmeti vermekte olan Selin Çalışkan Çetingöz, 2020 yılından beri çeşitli anaokullarında haftanın belirli günleri okul psikoloğu olarak görevini devam ettirmektedir. Ayrıca, Self Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen, çift ve ailelerle seanslarını yürütmektedir.

EĞİTİMLER

  Çocuk Anne Baba Gelişim Atölyesi (ÇABA)
  Oyuncu Ebeveynlik Atölyeleri
  Çocuklarla Sanat Terapisi Uygulamaları
  Deneyimsel Oyun Terapisinde Oyuncakların Sembolik Anlamları
  Deneyimsel Oyun Terapisinde Hayvanların, Çevrenin ve Rollerin Anlamları
  Gottman Çift Terapisi
  Deneyimsel Oyun Terapisi
  Çocuk Psikodraması
  Bireysel Psikodrama
  Psikodrama
  Yaratıcı Drama
  Mesleğe Hazırlık Staj Programı
  Lisans Öğrencileri için Psikodrama Grup Çalışması

TESTLER

  WÇZÖ-IV (Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV)
  Çocuklarda Projektif ve Objektif Değerlendirme Testleri
  Projektif Testler: Beier Cümle Tamamlama Testi-Rotter Cümle Tamamlama Testi-Luisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi-Projektif Çizim Testleri (Bir Insan Çiz Testi, Bir Hayvan Çiz Testi, Bir Ağaç Çiz Testi, Bir Ev Çiz Testi, Tılsımlı Aile (Hayvan Ailesi) Çiz Testi)
  Objektif Testler: Catell 2A-3A Zeka Testleri-Porteus Labirentleri Testi-Good-Enough Harris Bir Insan Çiz Testi-Burdon Dikkat Testi-Frankfurter Dikkat Testi- D2 Dikkat Testi-Benton Görsel Bellek Testi-Bender Gestalt Motor Algılama Testi-Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi-Gessell Gelişim Figürleri Testi-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi-AGTE

SEMİNER VE KONGRELER

  7. Uluslararası Başkent Kongresi
  Travma Gönüllü Eğitimi
  Çocuk ve Ergenlerde Mindfulness Sempozyumu
  IX. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu
  20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi
  19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi
  18. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi

ÜYELİKLER

  Türk Psikologlar Derneği
  Kaçuv
  Tema
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp'dan Bize Yazın