Size bir telefon kadar yakınız
0216 565 0 555

Kln. Psikolog Seda DÖNMEZ

Kln. Psikolog Seda DÖNMEZ

1990 yılında doğdu. Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini 2014 yılında tamamladı. Lisans eğitimi sırasında bir çok danışmanlık merkezi, anaokulu ve hastane gibi kurumlarda staj yaptı. Lisans eğitiminden sonra Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’ nda gönüllü proje asistanlığı yaptı. Çocuk Aile ve Gelişim Vakfı’ nın gelişim tarama projesinde çalıştı.

2019 yılında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Anaokullarında farklı düzeylerde ayrılma kaygısı yaşayan çocukların aile ortamları, annelerinin kaygı düzeyleri ve anne-çocuk bağlanma örüntüleri açısından incelenmesi” başlıklı tez çalışması ile yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 9 ay süresince klinik stajını (Kadın ve erkek psikoz servisi, ÇEMATEM, Adli Psikiyatri, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, TRSM ve AMATEM) tamamladı. Aynı zamanda psikodinamik bireysel ve grup süpervizyonları eşliğinde çocuk ve ergen danışanları ile psikoterapi seanslarını yürüttü. Yüksek lisans eğitiminin ardından Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde ve online platformda ebeveynlere, çocuk ve ergen danışanlara psikoterapi hizmeti verdi.

Aktif olarak Self Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen terapisti ve ebeveyn danışmanlığı olarak seanslarını yürütmektedir.

EĞİTİMLER

  Deneyimsel Oyun Terapisi, Nilüfer Devecigil
  Deneyimsel Oyun Terapisinde Hayvanların, Rollerin ve Çevresel Koşulların Sembolik Anlamları, Dr. Bryon Norton
  Oyuncakların Sembolik Anlamları, Dr. Bryon Norton
  Psikanalize Giriş Seminerleri, Psike İstanbul
  Beden Psikoterapilerine Giriş: Travma, Bağlanma ve Utanç, Pat Ogden.
  Psikanaliz ve Pedagoji, İstanbul Psikanaliz Derneği
  Psikodinamik Terapi Grup Süpervizyonu
  Psikodinamik Terapi Bireysel Süpervizyon
  LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği

TESTLER

  Çocuk Testleri: Agte, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Testi, Peabody Kelime Anlama Testi Porteus Labirentleri testi, Catell Zeka Testi 2A, Kent EGY, Burdon Dikkat Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler, Psikoterapi Eğitimleri Derneği
  Denver II, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği
  Bir insan çiz, Bir aile çiz, Hareketli ve tılsımlı aile çiz testleri, Rorschach ve Projektif Testler Derneği
  Rorschach-CAT-TAT (halen devam etmektedir), Rorschach ve Projektif Testler Derneği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp'dan Bize Yazın